Utvecklat av
Anmälda spelare för Gavleslaget 2019
Tillbaka
Följande spelare är anmälda till Gavleslaget 2019:
Namn
Klubb
Start
1.
Adam Hedberg
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
2.
Alexander Farén
BK Karma
Lördagen den 13 april 10:00
Finalspel Söndagen den 14 april 10:00
3.
Andreas Grönstrand
Ludvika BK
Lördagen den 16 mars 13:00
4.
Ann-Katrin Sjöberg
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 2 februari 13:00
Torsdagen den 11 april 19:00
5.
Anna-Carin Björklund
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
6.
Barbro Odén
BK Xet
Lördagen den 16 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
7.
Bengt Olsson
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
8.
Benny Skogsberg
Delta 72
Lördagen den 9 Februari 10:00
Lördagen den 23 mars 13:00
Tisdagen den 2 april 17:00
9.
Benny Öberg
Delta 72
Torsdagen den 11 april 19:00
10.
Bernt Sund
Pin Club
Lördagen den 13 april 10:00
11.
Birgitta Eklund
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
12.
Camilla Johansson
Delta 72
Lördagen den 16 mars 10:00
Tisdagen den 2 april 17:00
13.
Curt Eriksson
Delta 72
Söndagen den 17 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
14.
Daniel Holmgren
Pin Club
Lördagen den 13 april 10:00
15.
Daniel Johansson
Ludvika BK
Lördagen den 2 februari 13:00
16.
Daniel Pierrou
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 9 Februari 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
Lördagen den 13 april 10:00
17.
Daniel Wahlgren
Gävle KK
Söndagen den 3 mars 10:00
Lördagen den 16 mars 13:00
Lördagen den 23 mars 10:00
18.
Elliot Nyroos Törnqvist
Rigel/Domnarvets BS
Lördagen den 16 mars 13:00
19.
Emil Forslund
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
20.
Erland Örnblom
BK Xet
Lördagen den 16 mars 10:00
21.
Ewa Nyholm
Gävle KK
Lördagen den 23 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
22.
Ewa-Lena Bichsel
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 23 mars 10:00
23.
Glenn Florens
Kopparbergs BK
Lördagen den 13 april 13:00
24.
Gustav Sundberg
Gävle KK
Torsdagen den 11 april 19:00
Lördagen den 13 april 10:00
25.
Göran Larsson
Delta 72
Lördagen den 9 Februari 10:00
Söndagen den 3 mars 10:00
Tisdagen den 2 april 17:00
26.
Hanna Hillman
BK Prime Sthlm
Söndagen den 17 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
27.
Hans Bergman
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 16 mars 10:00
Lördagen den 23 mars 10:00
28.
Harri Murtoinperä
Kopparbergs BK
Lördagen den 13 april 13:00
29.
Håkan Larsson
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 9 Februari 10:00
Söndagen den 24 mars 10:00
30.
Ingegerd Örnblom
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 16 mars 10:00
31.
Ingela Gruvsjö-Bergling
BK Granen
Söndagen den 3 mars 10:00
32.
Jan Selin
Gävle KK
Torsdagen den 11 april 19:00
33.
Jan Söderkvist
BK Granen
Söndagen den 3 mars 10:00
34.
Jennie Sjöberg
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 2 februari 13:00
Torsdagen den 11 april 19:00
35.
Jens Millgård
Delta 72
Lördagen den 23 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
36.
Jessica Lindqvist
Sandvikens AIK BK
Torsdagen den 11 april 19:00
37.
Jessica Ström
Junsele BK
Lördagen den 13 april 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
38.
Jimmy Stånggren
Olofströms BS
Lördagen den 23 mars 10:00
Söndagen den 24 mars 10:00
39.
Joakim Karlsson
BK Trol
Lördagen den 13 april 13:00
40.
Joakim Lindqvist
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
41.
Johan Berg
BK Klossen
Söndagen den 24 mars 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
42.
Johan Krusell
BK 66
Lördagen den 13 april 13:00
43.
Johanna Johansson
BK Granen
Lördagen den 9 Februari 10:00
44.
Johannes Eliasson
Delta 72
Söndagen den 17 mars 10:00
45.
Jonathan Eriksson
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
46.
Jouko Kuusisto
BK Trix
Lördagen den 13 april 10:00
47.
Jussi Viitamäki
BK Granen
Söndagen den 3 mars 10:00
48.
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Lördagen den 13 april 13:00
49.
Kevin Wilhelmsson
Team Växjö BC
Lördagen den 13 april 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
50.
Kjell Eriksson
Gävle KK
Torsdagen den 11 april 19:00
51.
Kjell Wikström
BK Karma
Lördagen den 23 mars 10:00
Lördagen den 23 mars 13:00
52.
Kjell-Ove Hollstenius
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
53.
Krister Broström
BK Wege
Lördagen den 13 april 13:00
54.
Kristina Johansson
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 23 mars 10:00
Söndagen den 24 mars 10:00
55.
Kristina Nordenson
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
56.
Kurt Simonsson
Ludvika BK
Lördagen den 16 mars 10:00
57.
Lars Kjettselberg
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
Lördagen den 13 april 13:00
Finalspel Söndagen den 14 april 10:00
58.
Lars Tropp
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
59.
Lars-Göran Ericsson
Delta 72
Lördagen den 9 Februari 10:00
Tisdagen den 2 april 17:00
60.
Lars-Göran Hallström
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
61.
Leif Hedberg
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
62.
Lena Jonsson
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
63.
Linus Olsson
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 9 Februari 10:00
Finalspel Söndagen den 14 april 10:00
64.
Madeleine Larsson
BK Trix
Lördagen den 13 april 10:00
65.
Magnus Abramsson
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
66.
Magnus Carlsson
Delta 72
Lördagen den 9 Februari 10:00
Tisdagen den 2 april 17:00
67.
Marcus Hallenberg
Delta 72
Söndagen den 17 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
68.
Margaretha Schöning
Warpen BK
Söndagen den 17 mars 10:00
69.
Maria Nylund
Warpen BK
Söndagen den 17 mars 10:00
70.
Mats Holm
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 9 Februari 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
71.
Mats Lindqvist
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
72.
Matz Lindell
BK Ax
Tisdagen den 2 april 17:00
Lördagen den 13 april 13:00
Finalspel Söndagen den 14 april 10:00
73.
Michael Sandin
Delta 72
Söndagen den 17 mars 10:00
Tisdagen den 2 april 17:00
Finalspel Söndagen den 14 april 10:00
74.
Mikael Berg
BK Klossen
Söndagen den 24 mars 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
75.
Mikael Jansson
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 23 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
76.
Mikael Olsson
BwK Ankaret
Lördagen den 9 Februari 10:00
77.
Mikael Viitamäki
BK Granen
Söndagen den 3 mars 10:00
78.
Mikael Wahlbäck
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 23 mars 10:00
Lördagen den 23 mars 13:00
79.
Mikael Westman
Nordingrå BK
Lördagen den 2 mars 13:00
80.
Moa Jonsson
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 23 mars 10:00
Söndagen den 24 mars 10:00
81.
Niclas Jonasson
Gävle KK
Lördagen den 23 mars 10:00
82.
Niclas Matikainen
Gävle KK
Torsdagen den 11 april 19:00
83.
Niclas Persson
BK Karma
Lördagen den 23 mars 10:00
Lördagen den 23 mars 13:00
84.
Ola Carlson
Delta 72
Lördagen den 16 mars 13:00
Tisdagen den 2 april 17:00
Finalspel Söndagen den 14 april 10:00
85.
Olle Eurén
BK Triss
Lördagen den 13 april 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
86.
Patrik Fahlström
BK Klossen
Lördagen den 13 april 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
Finalspel Söndagen den 14 april 10:00
87.
Peter Axelsson
Pin Club
Lördagen den 13 april 10:00
88.
Peter Claar
BK Klossen
Lördagen den 13 april 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
89.
Peter Jonsson
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
Finalspel Söndagen den 14 april 10:00
90.
Peter Snibb
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
91.
Ralf Sundbom
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
92.
Robert Wikman
Åkeshovs BK
Lördagen den 13 april 13:00
93.
Rolf Eriksson
BK Xet
Tisdagen den 2 april 17:00
94.
Sara Andersson
BK Granen
Lördagen den 16 mars 13:00
95.
Sebastian Blomsten
Sandvikens AIK BK
Söndagen den 3 mars 10:00
Lördagen den 23 mars 13:00
Tisdagen den 2 april 17:00
96.
Simon Karlstorm
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
97.
Siv Dahlman
Ludvika BK
Söndagen den 3 mars 10:00
98.
Sofia Berg
BK Klossen
Söndagen den 24 mars 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
99.
Stefan Abramsson
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
100.
Stefan Jonasson
Delta 72
Tisdagen den 2 april 17:00
101.
Stig Lundberg
Delta 72
Lördagen den 9 Februari 10:00
Lördagen den 16 mars 10:00
Tisdagen den 2 april 17:00
102.
Sven-Erik Hedman
Delta 72
Lördagen den 9 Februari 10:00
Tisdagen den 2 april 17:00
103.
Terese Jonsson
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 23 mars 10:00
Söndagen den 24 mars 10:00
104.
Thomas Johansson
Pin Club
Lördagen den 13 april 10:00
105.
Thomas Lindblad
Sandvikens AIK BK
Söndagen den 17 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
106.
Thomas Lindegren
Gävle KK
Söndagen den 17 mars 10:00
Torsdagen den 11 april 19:00
Lördagen den 13 april 10:00
107.
Thomas Linder
Sandvikens AIK BK
Söndagen den 17 mars 10:00
Lördagen den 23 mars 10:00
Tisdagen den 2 april 17:00
108.
Thomas Persson
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 13 april 13:00
109.
Tomas Bergling
BK Granen
Söndagen den 3 mars 10:00
110.
Tomas Hoffmar
Gävle KK
Tisdagen den 2 april 17:00
111.
Tommy Axelsson
Pin Club
Lördagen den 13 april 10:00
112.
Tommy Stenqvist
Pin Club
Lördagen den 13 april 10:00
113.
Torbjörn Olsson
Sandvikens AIK BK
Lördagen den 23 mars 13:00
114.
Urban Norman
Junsele BK
Lördagen den 13 april 10:00
Lördagen den 13 april 13:00
115.
Viktor Matikainen
BK Xet
Torsdagen den 11 april 19:00
116.
Åke Dahlman
Ludvika BK
Söndagen den 3 mars 10:00